Zachwycające właściwości lawendy

 Co sprawiło, iż ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim cudne kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

Kwiaty na urodziny

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do posiłków mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin wywodzących się z regionu Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy spotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako roślina lecznicza.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *