Lakierowane meble drewniane. Jak czyścić?

Meble z drewna są ponadczasowe, zawsze były i są niezwykle popularne wśród klientów sklepów meblowych. Dzieje się tak dlatego, gdyż drewniane meble są niezwykle trwałe i solidne. Pasują idealnie do wnętrz urządzonych w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Aby jednak zachować ich elegancki charakter i cieszyć się ich wyglądem przez długie lata, trzeba je odpowiednio czyścić i regularnie pielęgnować. W sklepach meblowych znajdziemy duży wybór tego rodzaju produktów. Jednym z rodzajów takich mebli są lakierowane meble drewniane. W jaki sposób powinniśmy je czyścić? Czy wystarczy je regularnie przecierać szmatką zwilżoną płynem?

Schody drewniane Bydgoszcz

Lakierowane meble są niezwykłe łatwe w pielęgnacji. Drewno zakonserwowane lakierem staje się odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Powłoka, która na powierzchni drewna pełni swego rodzaju warstwę ochronną sprawia, że płyny, wilgoć nie jest w stanie przeniknąć w struktury drewna, dzięki czemu włókna nie ulegają zniszczeniu.
Drewniane meble lakierowane to doskonałe rozwiązanie szczególnie w pokojach dziecięcych i kuchni. Jeżeli Twój maluch coś na nie wyleje lub zabrudzi podczas zabawy bez problemu usuniesz nieczystości. I tak jak w pytaniu postawionym wyżej możemy śmiało potwierdzić, iż do pielęgnacji takich mebli wystarczy użyć zwilżonej szmatki z odrobiną płynu antystatycznego, aby nie osiadał na nich kurz.
Pamiętajmy jednak, aby szmatka była wykonana z mikrofibry lub naturalnych materiałów. Pod żadnym pozorem nie używajmy szorstkich gąbek lub innych ostrych materiałów, gdyż te mogą zarysować i uszkodzić warstwę lakieru.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *