Czego wymagać od specjalisty SEO

Czego należy oczekiwać od specjalisty SEO

Od strony formalnej z pewnością sprecyzowania na piśmie celu działań. Pamiętać należy, że podstawowym celem działań czy to freelancera czy agencji SEO ma być wzrost pozycji na konkretne frazy. Branża jest bardzo specyficzna albowiem algorytm nie jest ujawniony, można działać tylko na bazie ogólnych informacji od Google oraz doświadczenia – własnego lub tych którzy chcą się podzielić. Zanim, szczególnie w przypadku trudniejszych fraz, zobaczy się jakieś efekty, może minąć trochę czasu. Ten czas liczy się częstokroć w miesiącach, niejednokrotnie może to być rok. Ponieważ jeszcze jakiś czas po rozpoczęciu współpracy może nie być widać efektów w Google istotne by w umowie były takie ustalenia ażeby klient miał wiedzę co robi specjalista SEO.
————————

specjalista pozycjonowania stron
———————————

Od strony merytorycznej należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Specjalista SEO powinien:

  • dokonać analizy strony klienta, fraz, konkurencji w serpach,
  • zaprezentować ewentualne sugestie optymalizacyjne dla strony internetowej klienta,
  • przedstawić założenia dotyczące linkbuildingu,
  • udostępnić monitoring strony.

Wyszukiwarka Google stała się głównym serwisem, gdzie wyszukujemy treści w Necie. Inteligentny pomysł na uporządkowanie zasobów internetowych i zarazem bardzo komfortowe i żwawe wyszukiwanie treści na podstawie fraz.

To co odróżniło wyszukiwarkę Google na tle innych wyszukiwarek, to jakość wyników. Od wielu lat wyszukiwarka Google generuje około 80% ruchu w Necie.

Wraz z monstrualną rolą tego serwisu pojawiło się pojęcie SEO oraz pozycjonowanie stron internetowych. Używa się tych pojęć zamiennie, jednak pojęcie “pozycjonowanie stron internetowych” jest pojemniejsze. SEO to skrót od search engine optimization – czyli optymalizacja pod względem wyszukiwarek internetowych. Oznacza to działania tzw on-site – czyli postępowania w samej witrynie internetowej, względnie jeszcze te związane z serwerem – jego dostępnością i szybkością. Natomiast pozycjonowanie strony internetowej to oprócz działań on-site również działania off-site, czyli wychodzące poza samą stronę internetową.

Ponieważ to właśnie wyszukiwarka Google może dać najwięcej ruchu, i to co niezwykle istotne – bardzo wartościowego ruchu, firmy pragną by ich witryna internetowa znalazła się na górze wyników wyszukiwań. W przypadku fraz popularnych chętnych na miejsca na pierwszej stronie wyników jest więcej niż miejsc, także trzeba dokonać pewnych starań, aby tam się znaleźć. Można zająć się tym samemu, jednak wymaga to wiedzy i czasu. W wielu przypadkach zasadnym jest skorzystanie z usług specjalisty SEO.

 

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *