Higiena w toaletach publicznych

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak muszle klozetowe, pisuary, umywalki, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to nader praktyczne urządzenie pozwalające na higieniczne wysuszenie rąk. Suszenie polega na działaniu odpowiednio mocnego strumienia ciepłego powietrza. Włączenie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – wystarczy ustawić ręce w prawidłowym miejscu. Zdarzają się także włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest nader dużo, większość funkcjonuje jednak w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na ręce z dwóch stron.

Jak chyba we większości typów urządzeń nabyć można suszarki z nieco gorszych materiałów, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów trwalszych na przykład z obudową metalową.

Miejsc w których są toalety dla ogółu jest coraz większa ilość. Są to kina, teatry, kluby, puby, restauracje, ale także stacje benzynowe, na których to jeszcze w latach 90-tych WC wcale nie było standardem.

Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w kraju nie omija również toalet publicznych. Oczywiście i w tej dziedzinie jak nieomal w każdej dziedzinie są różne standardy. Natomiast jeśli chodzi o standard higieny w tego typu miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych 20-go wieku stan zmienił się zdecydowanie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom czystości danej toalety publicznej zależy przede wszystkim od wagi jaką do utrzymania porządku przywiązuje właściciel tego konkretnego miejsca. Ubikacja zapuszczona może skutecznie odwieść konsumentów do kolejnych wizyt i po prostu źle przemawia o gospodarzu.

W miejscach publicznych można spotkać często sanitariaty na nader wysokim poziomie, i to zarówno pod kątem schludności, oprzyrządowania jak i całego wystroju.


plastikowe suszarki do rąk


Toalety w miejscach publicznych, takich jak chociażby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, zatem służby odpowiedzialne za utrzymanie czystości winny codziennie doprowadzać te pomieszczenia do porządku. Zaniedbanie jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Author: admin