Styl sprzed lat dziś jest na topie

Moda zmienia się, to niezaprzeczalne. Kroje pojawiają się, ulatują i ponownie powracają po paru latach.

Siódma dekada zeszłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten fason.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku modne były nader duże marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo obcisłe i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu nazywanego slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

 

Author: admin